idi:

Aquapark w Homburgu

01. Lokalizacja Homburg (Saara, Niemcy)
02. Etap realizacji Projekt zrealizowany
03. Data projektu 2014
04. Koszt budowy 18 mln € netto
05. Powierzchnia użytkowa 5 010 m²
06. Powierzchnia lustra wody 1 316,5 m² (w tym baseny zewnętrzne 566,5 m²)
07. Opis
Kryty 25-metrowy basen z zatoczką do skoków do wody z dwoma trampolinami, basen do nauki pływania oraz basen rekreacyjny to tylko część atrakcji wodnych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Z hali basenowej wydzielono niezależną strefę brodzików dla najmłodszych.
Obszar brodzików ze specjalnie dobranymi atrakcjami wodnymi został zaaranżowany jako piracki świat intensyfikujący przeżycia dzieci. Główną atrakcją jest statek ze zjeżdżalnią wodną dla najmłodszych pociech. Atrakcje takie jak armatki wodne, gejzery i wodospady dbają o ekscytującą atmosferę towarzyszącą zabawom i przenoszą w świat dziecięcej fantazji. Strefę dla dzieci uzupełnia taras dla rodziców oraz punkt sanitarny z pomieszczeniem do przewijania niemowląt.
Niezależną częścią funkcjonalną Parku Wodnego jest kompleks basenów sezonowych.
Baseny zewnętrzne (basen rekreacyjny oraz sportowy połączone kanałem przepływowym) i należące do nich miejsca do leżenia powodują przenikanie wewnętrznego krajobrazu kąpieliska na zewnątrz i pozwalają na ukształtowanie oraz przestrzenne połączenie poszczególnych atrakcji obiektu. Przy ładnej pogodzie południowe położenie fasad zapewnia całodzienne nasłonecznienie obszarów zewnętrznych i miejsc do leżenia. W zewnętrznym basenie rekreacyjnym z nastrojowym oświetleniem w godzinach wieczornych przewidziano m.in. hydromasaże, bicze i gejzery wodne. Atrakcją basenu są ponadto specjalne siedziska powietrzne do masażu całego ciała oraz zjeżdżalnia TrioSlide z trzema torami o zróżnicowanym charakterze.
Tak zaprojektowany park wodny z kompleksem basenów rekreacyjnych  oraz sportowo-szkoleniowych, pomieszczeniami odnowy, wypoczynku i terapii stanowi gwarancję sukcesu, którą doceniono i odznaczono  już w fazie projektowania.
Co roku Ministerstwo Gospodarki i Energetyki wręcza dla wyróżniających się instytucji publicznych nagrody za innowacje i projektowanie procesów zamówień publicznych. Pierwszą nagrodę  za innowacyjność w roku 2014 uzyskała koncepcja budowy intermodalnego kąpieliska KOI w Homburg.
Projekt PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) budowy kąpieliska, na które Rada Miasta Homburg zdecydowała się, wyprzedził renomowane projekty z Berlina, Wiesbaden i Hamburga. Zadaniem projektowym było zaplanowanie obiektu osiągającego najlepsze rezultaty ekonomiczne przy niskich nakładach finansowych.
Spełnienie tych wymogów znalazło odzwierciedlenie w przyznanej nagrodzie.
Od 20 grudnia 2014 r., kiedy to oddano obiekt do użytkowania, założenia znajdują odzwierciedlenie w praktyce. Miłośnicy sportów, zabawy, odpoczynku i relaksu mogą w pięknej scenerii z panoramicznym widokiem na okolicę korzystać z nietypowych rozwiązań oraz jedynej w swym rodzaju strefy wellness i saun w aranżacji kraju kwitnącej wiśni.
Odkryj świat różnorodności. To motto znalazło odzwierciedlenie  nie tylko w japońskich ceremoniałach saunowych, ale też w regionalnych przysmakach serwowanych w azjatyckiej restauracji znajdującej się na terenie kompleksu.
zobacz wiecej